خانه / اخبار برتر / بدون شیشه، بدون آلودگی، کانسپت نیسان لیف!

بدون شیشه، بدون آلودگی، کانسپت نیسان لیف!

نوشته: مهندس عرفان رأفتی

کارتست – نیسان لیف یکی از پرفروش‌ترین هیبریدی‌های دنیاست؛ نیسان برای جشن گرفتن فروش 100.000 نسخه از این خودرو در ژاپن، یک کانسپت عجیب ساخته‌است. اگر از شما بپرسند “عجیب‌ترین کاری که می‌شود با یک ماشین هاچبکِ شهریِ هیبریدی کرد چیست” چه جوابی دارید؟ نیسان به این سوال پاسخ داده است!

برای ساخت یک کانسپت خاص نیاز دارید تا سقف آن را ببرید و درهای عقب را حذف کنید؛ سپس شما یک خودروی کانسپت دارید! شاید این زیباترین خودرو کانورتیبل ساخته‌شده نباشد. با کمی دقت متوجه خواهید شد خبری از شیشه‌های جانبی نیست؛ باید از هوای بیرون به اجبار لذت ببرید. نمای عقب این خودرو بدک نیست؛ حتی تا زمانی که از پشت به لیف نگاه می‌کنید جالب هم هست! اما زمانی که سه‌رخ جلویی را ببینید، نظرتان به کلی عوض خواهد‌شد.

 

صندلی‌های عقب به‌طرز مسخره‌ای بلند شده‌اند تا جایی که فضا برای پشت سری‌ها باقی نمانده است. ظاهرا طراحان نیسان از کاربرد شیشه عقب اطلاعی ندارند و ترجیح داده‌اند تا از آن استفاده مفیدتری (فضای جاگیری سقف متحرک) داشته باشند! البته این کار، مزایای آیرودینامیکی زیادی دارد.

این خودرو فقط در یک نسخه تولید شده‌است؛ اما در صورت عرضه عمومی چه کسانی این خودرو را خواهند خرید؟ معلوم نیست! شاید بتوان گفت این ماشین برای کسانی ساخته شده که می‌خواهند در معرض دید عموم باشند. اگر برای این خودروی عجیب، سرنوشت‌های خیلی خیلی خیلی عجیب‌تری رقم بخورد چندان دوراز ذهن نیست!

درباره ی عرفان رافتی

علاقه‌مند به موتوراسپرت و دنیای چهارچرخ‌ها /// به‌دنبال راه‌حل برای سریع‌تر پیچیدن در پیچ‌ها! :)

همچنین ببینید

HRE3D+

پرینت سه بعدی رینگ در خانه؟!

کارتست – برای ایرانی‌های ماشین باز، رینگ‌اسپرت یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ساخت یک خودروی خاص …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *