خانه / اخبار برتر / “خودآفرودرها” درراه بازار!

“خودآفرودرها” درراه بازار!

نوشته: مهندس عرفان رأفتی

کارتست – درحالی‌که همه جهان چشم امید به دوربین‌ها و رادارهای تسلا دارند؛ گروه جگوار لندروور مدتی است بر روی سیستمی کار می‌کنند که خودش آفرود می‌کند؛ چرا؟ ما هم نمی‌دانیم شاید برای بعضی آدم‌ها، آفرود، کاری سخت و کسل‌کننده است!

کمپانی جگوار- لندروور اعلام کرده که بر روی تکنولوژی خودروهای خود آفرود کننده کار میکند! (Off-Road Self-Driving Tech)
این سیستم می‌تواند تغییر جنس زمین را احساس کند و به‌طور خودکار خودش را برای آن هماهنگ کند. احتمالاً شما فقط می‌توانید سرعت خودرو و طرز مواجه آن را با موانع به سیستم توضیح دهید.
این سیستم هوشمند با گرفتن اطلاعات از سنسورهای مختلف (ارتفاع از سطح زمین، اطلاعات تایرها و…) بهترین مسیر را برای گیر نکردن (در گل و خاک) انتخاب می‌کند. سنسورهای دیگری هم وظیفه بررسی گیر نکردن کف خودرو را دارند.
در فیلم کوتاه زیر، قابلیت های این سیستم به خوبی نشان داده شده است.

برای یک آفرود لذت‌بخش باید تجربه و مهارت‌های مناسبی داشته باشید؛ اما این سیستم تا حدودی نبود آن‌ها را کامل می‌کند. لندروور این سیستم را برای کسانی طراحی کرده که علاقه به رانندگی ندارند؛ اما عاشق طبیعت وحشی هستند و می‌خواهند در دل طبیعت پیک‌نیک بروند!

لندروور گفته که این سیستم می‌تواند به درخواست راننده از مدار خارج شود؛ تا او لذت کافی را از مسیر ببرد. البته اگر کمی بیشتر فکر کنیم این سیستم می‌تواند کمک‌راننده خوبی باشد؛ و مثل کدهای تقلب بازی، کنار دست راننده، رد شدن از مسیرهای ناهموار را ساده کند.

لندروور مدتی ست که دارد روی این سیستم کار می‌کند و امید دارد تا خودروهایی بسازد که بتوانند در مسیرهای مختلف رانندگی کنند.

نظر شما چیست؟ آیا لندروور مسیر درستی را برای تکنولوژی خودران انتخاب کرده است؟

درباره ی عرفان رافتی

علاقه‌مند به موتوراسپرت و دنیای چهارچرخ‌ها /// به‌دنبال راه‌حل برای سریع‌تر پیچیدن در پیچ‌ها! :)

همچنین ببینید

HRE3D+

پرینت سه بعدی رینگ در خانه؟!

کارتست – برای ایرانی‌های ماشین باز، رینگ‌اسپرت یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ساخت یک خودروی خاص …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *