خانه / اخبار برتر / غورباقه خوش‌خط‌ و خال پورشه!

غورباقه خوش‌خط‌ و خال پورشه!

نوشته: مهندس عرفان رأفتی

کارتست – پورشه به مناسبت 70 سالگی کمپانی‌اش از 911 اسپیدستر رونمایی کرد. این خودرو فعلاً در حد یک کانسپت است اما برنامه‌های تولید هم برای آن وجود دارد.

اگر بخواهیم یک ماشین را معرفی کنیم، نهایتاً با 5 عکس، خواننده متوجه ریزودرشت داستان می‌شود؛ البته تعداد محدودی از آن‌ها سراغ منابع خارجی را هم می‌گیرند. اما در مورد اسپیدستر فرق دارد!

بعد از 70 سال خدمات بی‌دریغ پورشه به عشق ماشین‌ها، نسخه خاصی از 911 (فعلاً در حد کانسپت) معرفی شد. همان‌طور که معلوم است این خودرو همان فولکس بیتل است که سقفش را بریده‌اند و کمی کشیده‌تر شده است.

تضاد رنگ اسپیدستر، یک شخیصت جدا از 911 برای آن خلق کرده؛ ولی گول نخورید!
این نمای پشت را در هیچ 911 نمی‌بینید؛ سقف کوتاه در کنار پشت سری های خاص!

پورشه 911 Speedster از شاسی نسخه GT3 استفاده می‌کند و موتورش هم از همان‌جا به غارت رفته؛ پس می‌توانیم خوشحال باشیم که انجین 6 سیلندر 4.0 لیتری تخت، کارش را به‌خوبی انجام می‌دهد (493 اسب بخار سر میل‌لنگ!). سیستم تعلیق این ماشین، همان نمونه مورداستفاده در GT3 است که تعادل مناسبی برای پیست و جاده دارد.

در ظاهر، از بدنه کررا4 کابریوله استفاده‌شده که اگر بخواهیم در مورد آن صحبت کنیم بهتر است حرفی نزنیم! شاید نگاه کردن به این اثر هنری بهترین زبان برای بیان واقعیت‌ها باشد.

دو خط موازی از کاپوت به‌سمت اگزوزها میروند….و دیگر هیچ!

کاپوت 911 Speedster، با دو خط در وسط نمای ویژه‌ای دارد؛ در ادامه این خط‌ها به پشت‌سری‌های عقب می‌رسند. فاصله میان پشت‌سری‌ها با لوگو نورانی پورشه به هم وصل شده است. کمی پایین‌تر نوشته 1948-2018 کنار لوگوی 70 سالگی پورشه جاخوش کرده است. بال عقب، کاپوت و خرت‌وپرت‌های بین دو صندلی از فیبر کربن ساخته‌شده‌اند!

70 سال خدمت به عشق ماشین‌ها، هفتاد سال عشقِ ماشین ها!

اما بازهم هست!

اگر به آینه‌های جانبی نگاه کنید چه می‌بینید؟! شاید به نظر خیلی از جوانان و نوجوانان آن‌ها قدیمی و مزخرف به نظر برسند؛ اما این المان‌های جذاب به زیبایی پرداخت‌شده‌اند. شمارا نمی‌دانم ولی من می‌توانم ساعت‌ها به این آینه‌های مزخرف نگاه کنم!

دلبرا جان جان جان جان جان جان !!

روی گلگیرهای راست و چپ اثری از باک بنزین پیدا نمی‌کنید؛ اما روی کاپوت بهترین جا و در دسترس ترین جای ممکن است! نمی‌دانیم چرا پورشه این کار را کرده ولی همیشه ارگونومی و راحتی یک فاکتور مهم برای خریداران خودروست.

پورشه با لوگو طلایی وارد بازی میشود!

این ماشین لوکس نیست؟ لوگوی Speedster با طلا ساخته‌شده است. در همین حال برای اینکه احساس لوکس سواری زیادی به شما دست ندهد، سقف پارچه‌ای سبک را باید با دست، ‌باز و بسته کنید!

حاضرید لوگو اسپیدستر طلایی بیرون ماشین شما باشد؟ من دوست ندارم:(

فعلاً پورشه گفته “این خودرو، یک نوع کانسپت است که فرآیند ساخت نمونه جاده‌ای آن می‌تواند از فردا آغاز شود!”

ولی ظاهراً پورشه برنامه خاصی برای تولید یک‌سری خاص 911 با تولید محدود دارد.

درباره ی عرفان رافتی

علاقه‌مند به موتوراسپرت و دنیای چهارچرخ‌ها /// به‌دنبال راه‌حل برای سریع‌تر پیچیدن در پیچ‌ها! :)

همچنین ببینید

HRE3D+

پرینت سه بعدی رینگ در خانه؟!

کارتست – برای ایرانی‌های ماشین باز، رینگ‌اسپرت یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ساخت یک خودروی خاص …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *