خانه / اخبار برتر / مرگ خودروهای خودران؟!

مرگ خودروهای خودران؟!

کارتست – آیا تابه‌حال راجع به خودروهای خودران فکر کرده‌اید؟ فرض کنید صبح از خواب بیدار می‌شوید و خوابتان می‌آید؛ روی صندلی عقب دراز می‌کشید و تا محل کار چرت می‌زنید. خود ماشین، شما را تا محل کار می‌برد بدون هیچ هزینه اضافی!

این داستان به قصه‌های شاه و پری که در کودکی داشتتیم خیلی نزدیک است و شاید محقق شود؛ اما بی ام و گفته این تصور شاید غلط باشد. نماینده مخصوص بی ام و در اجلاس SMMT که در بریتانیا برگزار شد سخنرانی جالبی را ارائه کرد. او گفت که چگونه می‌توان به یک هوش مصنوعی، در موقعیت‌های مرگ و زندگی اطمینان کرد؟ و آیا انسان واقعاً می‌تواند به چند خط برنامه منطقی که در یک دیتا بیس ذخیره‌شده، اطمینان کامل داشته باشد؟ احتمالاً این خودروها را در جاده‌های مخصوص این کار بتوانیم ببینیم؛ اما امکان استفاده از سیستم خودران در همه جاده‌ها وجود نخواهد داشت.

او اضافه کرد:

«موقعیتی را فرض کنید که دو آدم وجود دارد؛ شرایط طوری است که خودرو، نمی‌تواند از آن فرار کند و در بهترین حالت با یکی از آن‌ها برخورد می‌کنید. حالا باید بین مرگ بین دو آدم تصمیم بگیرید. چه اتفاقی می‌افتد؟ باید به دفترچه خاطراتشان بروید و ببینید مثلاً یکی از آن‌ها بیماری دارد و سپس آن‌ها بکشید؟ فکر نکنم با این شرایط اجازه این کار داده شود.»

در همین حال، خودروهای تست بی ام و در انگلستان به‌طور منظم در مسیرهای 660 مایلی دور می‌زنند؛ اما هنوز نیاز است تا 3 بار در طول مسیر رفتار آن‌ها توسط انسان بررسی شود. بااین‌حال، تمام شرکت‌های خودروسازی تلاش می‌کنند تا درزمینهٔ خودروهای خودران از یکدیگر سبقت بگیرند.

«قوانین نظارتی خاصی  وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنیم. دولت انگلیس ما  را  به ساخت خودروهای خودران تشویق می‌کند؛ حتی اگر برخلاف برخی از قوانین جاده‌ای باشد. آن‌ها می‌دانند که ما برای دستیابی به این فنّاوری در رقابت هستیم و رسیدن به امکانات، برای آزمایش فرضیات، مزایای زیادی دارد. اما من باور دارم در آینده قوانینی وجود خواهد داشت تا مرزهایی برای این کار مشخص کند. شاید این امکان فقط در اتوبان‌ها وجود داشته باشد، جایی که بیشترین کنترل را روی تردد وسایل نقلیه داریم. یا شاید در محدوده‌های مشخصی از شهر بتوانید با خودروی خودران حرکت کنید؛ جایی که تردد عابران قابل پیش‌بینی باشد.»

درباره ی عرفان رافتی

علاقه‌مند به موتوراسپرت و دنیای چهارچرخ‌ها /// به‌دنبال راه‌حل برای سریع‌تر پیچیدن در پیچ‌ها! :)

همچنین ببینید

HRE3D+

پرینت سه بعدی رینگ در خانه؟!

کارتست – برای ایرانی‌های ماشین باز، رینگ‌اسپرت یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ساخت یک خودروی خاص …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *